Nem Alma işlemi aslında yapılan tüm betonarme binaların yapım aşamalarında uygulanması gereken bir işlemdir. Ancak bu işlem birçok inşaat firması tarafından göz ardı edilmekte ve binalar zamanla dış etkenlerden etkilenip nemlenme sorunu yaşatmaktadır. Nemlenmeyi önleyebilmek için alınabilecek birden fazla önlem bulunmasına rağmen bunların içerisinde yalıtım sisteminin sağlamlığı ön plana çıkmaktadır. Yalıtım sisteminin bina yapım esnasında sağlıklı yapılması bina da nemlenmenin görünmemesini sağlamaktadır.Nem alma hizmeti veren pek çok firma bulunmasına rağmen bu firmaların içerisinde işini önemseyerek yapan ve nemlenme sorununu çözüme kavuşturduktan sonrada nemlenmeyi engelleyebilecek önlemlerin nasıl alınabileceği konusunda hizmet veren firma sayısı bir elin parmaklarını geçmemektedir. Nemlenme en küçük bir ısı değişikliğinde bile yeniden kendini gösteren bir olay olduğu için nemlenen alanda öncelikle ısı değişkenliği olayını minimum seviyeye indirmek gerekmektedir.Nemlenmiş bir ortamı nemden kurtarabilmek için izlenmesi gereken en iyi yol bir nem alma firması ile anlaşmak ve ortamı nemden tamamen arındırmak olacaktır. Bu bağlamda firmamız nemlenmiş ortamı kısa sürede ve son teknoloji cihazların yardımıyla eski haline getirmektedir.

Nem Alma İşlemleri Hangi Yollarla Yapılmaktadır ?
Nem Alma Cihazı çalışma sistemi olarak her ne kadar klimaya benzetiliyor olsa da klimadan biraz farklı bir çalışma sistemine sahiptir. Cihaz öncelikle içeride bulunan nem oranını ölçerek ortamın olması gereken nemden fazla ya da eksik nem de olup olmadığını belirlemektedir.Yapılan ölçüm sonrasında ortamın ısısını yoğunlaştırarak içeride bulunan nemin alınmasını ya da nemin dengelemesini sağlamaktadır. Cihaz devamlı kullanılabileceği gibi nemlenme olayı fark edildiği anda da kullanılabilmektedir. Cihaz genel çalışma anlamında tek tip olsa bile kullanıldığı alanlar bakımından ayrılmaktadır.Örneğin; ev tipi nem alma cihazı daha küçük boyutlarda olmakla birlikte sanayi tipi nem alma cihazı hem ebat olarak hem de güç olarak daha büyük boyutlarda olmaktadır. Bunun sebebi ise ev ortamında oluşacak nemlenmenin boyutları ile iş yeri ortamlarında oluşacak nemlenmenin boyutlarının birbirinden oldukça farklı olmasıdır.Nemlenme sorunundan kısa sürede kurtulmak isterseniz eğer firmamız bünyesinde barındırdığı bu cihazlar ve uzman personelleri ile çözüme kavuşturmakta ve sonrasında nemlenme sorunu yaşamamanız için hangi önlemleri almanız gerektiği konusunda size bilgilendirmeler yapacaktır.Nem Kurutma doğru yöntemler kullanılarak yapılmaz ise nemlenme olayı sürekli yenilenecek ve bir türlü çözüme kavuşturulamayacaktır. Bu yüzden nemlenme olayı fark edildiğinde hangi yöntemin doğru yöntem olduğu konusunda gerekli araştırmaları yaparak mümkün olan en kısa sürede nemlenme sorununu çözüme kavuşturmak sorununun büyümesini engelleyecektir.

Nem kurutma hizmeti almak için, hizmet alınacak firmanın yeterli tecrübesi ve donanımının olup olmamasının sorgulanması hususudur. Çünkü nemlenme sorununa çözüm bulacak olan firmanın bu çözümü üretebilmesi için uzman bir ekibe ve bazı özel teknolojik cihazlara sahip olması gerekmektedir. Nemlenme olayı ilk başta çok ciddiye alınmasa da sonrasında karşılaşılan sorunlar (kötü koku ve görsel olarak kötü bir görüntü) aslında olayın ne kadar çok ciddiye alınması gerektiğini adeta gözler önüne sermektedir.Bu yüzden nem kurutma firması seçilirken son derece seçici davranmalı ve firma en ince ayrıntısına kadar incelemelidir. Firmamız tecrübeli personelleri, teknolojik cihazları ve kısa sürede ürettiği çözümler ile farkını hemen hissettirmekte ve nemlenme sorunundan kısa sürede kurtulmanızı sağlamaktadır.

Nem Kurutma Cihazlarının Kullanımı Nasıldır ?
Nem Kurutma cihazı kullanımı uzman ve profesyonel ellerde yapıldığında oldukça kolay ve bir o kadar da kısa sürede çözüme ulaşılmasını sağlayan bir cihazdır. Bu cihazların en büyük özellikleri ortamda bulunan nem miktarını müdahale öncesinde ölçmesi ve sonrasında ortamda bulunan nemin olması gereken miktara düşürüp orada sabit kalmasını sağlamasıdır.Devamlı kullanımda nemlenme sorununa kesin çözüm olarak düşünülebilecek bir cihaz olmak ile birlikte kullanılması içinde bir kere gösterilmesi yeterli olmaktadır. Ancak verdiği değerlerin yorumlanması uzmanlık gerektirmektedir.Bu cihazlar kullanım alanları hemen hemen tüm alanlar olarak değerlendiriliyor olsa da bazı alanlarda cihazların güç olarak birbirlerinden daha güçlü olmaları gerekebilmektedir.Örnek vermemiz gerekirse ev tipi nem kurutma cihazı ebat olarak küçük ancak etki olarak bir evde oluşan nemlenmeyi rahatlıkla yok edebilecek boyutlarda olmasına rağmen, sanayi tipi nem kurutma cihazı daha büyük boyutlarda ve evlerdeki nemlenme olayını çözümleyebilmek için oldukça büyük kalmaktadır.Firmamız da gerek evlerde gerekse sanayi bölgelerinde kullanılmak üzere cihazlarımız bulunmakta olup, nemlenme sorununuza kısa sürede ve doğru bir yöntem kullanılarak çözüm bulunmaktadır.

WhatsApp chat
Call Now Button