Sel Baskını Onarımı  selden sonra karşılaşılan manzaraların ortadan kaldırılması anlamına gelmektedir. Bu manzaraların sadece insan gücü kullanılarak bertaraf edilmesi oldukça uzun süreler almakta ve çoğu zaman bu çabalar yetersiz kalmaktadır. Bu sebeple sel baskınlarından sonra profesyonel yardım almak içerisinde bulunduğunuz ev ya da iş yerinin durumunu daha kısa sürede iyileştirebilmek anlamına gelmektedir.

Sel baskını hasar onarımı yapan firmaların öncelikle teknolojik anlamda oldukça iyi durumda olması gerekmektedir. Bu gibi durumlarda yapılması gereken ilk iş suyun ortamdan uzaklaştırılması olmalıdır. Bunun için de özel vakum cihazları ile suyun ortamdan tahliyesi gerekmektedir. Çünkü insan gücü ile suyu tahliye etmek hem fazla zaman almakta hem de içeride bulunan eşyalar ile yapının kendisi bu durumdan oldukça zarar görmektedir.

Vakum cihazları ile suyun büyük bir kısmı tahliye edildikten sonra detay temizlik olarak adlandırabileceğimiz ve bakteri oluşumuna engel olacak kimyasalların kullanıldığı temizlik yapılmalıdır. Bu temizlik sterilizasyon ve hijyeni sağlamak adına oldukça önemli olmaktadır.

Sel baskını sonrası hasar onarımı sadece temizlik ile kalmamakta hasar gören eşyaların (özellikle ahşap malzeme kullanılarak yapılan eşyaların) tamir edilmesi ve tüm eşyalarınızın kurutma işlemlerinin yapılması ise sonlandırılır.

Su Baskını Onarımı aslında son derece dikkatli ve profesyonelce yapılması gereken bir onarımdır. Sel ya da su baskınlarında yapılması gereken ilk iş alandan suyu mümkün olduğunca hızlı bir şekilde tahliye etmektir. Çünkü ortam içerisinde kalan su yapıya ve yapı içerisinde bulunan diğer materyallere zarar vermektedir. Alandan tahliye edilen suyun ardından doğru bir planlama ile kurtarılabilecek eşyalar kurtarılmalı ve bu eşyaların kurutma işlemine geçilmelidir.

Eşyaların kurutulma işleminin yapılması su baskını hasar onarımı işleminde atılması gereken en önemli adımların başında gelmektedir. Çünkü eşyaların kurutulmadığı her an eşyalar suyu biraz daha içine çekerek kendisini kullanılmaz hale getirmektedir.

Su tahliye edildikten ve tüm eşyalar alandan uzaklaştırıldıktan sonra su baskınının sebebini tespit edip (Kanalizasyon patlaması ya da yağmur suyu) bu tespitten sonra uygun kimyasallar kullanılarak evin ya da iş yerinin dezenfekte edilmesi sağlanmalı ve sonrasında buhar temizliği yapılarak ortamın tamamen hijyenik olması sağlanmalıdır. Tüm bu işlemlerden sonra kurutulmuş eşyaların temizliklerinin yapılması ve hasarlı eşyaların onarımı yapılarak su baskını sonrası hasar onarımı işlemi tamamlanmaktadır.

WhatsApp chat
Call Now Button