Yangın Sonrası Onarım çalışmalarının başında temizlik çalışmaları gelmektedir. Tüm temizlik çeşitlerinin içerisinde en zoru yangın sonrası yapılacak olan temizliktir. Bunun sebebi ise yangın sonrası ortamı saran is kokusunun kolay kolay ortamdan çıkmamasıdır.Bu is kokusunu çıkarabilmek için özel buharlı ve özel vakumlu cihazlar kullanılması gerekmektedir. Ayrıca yangın sonrası onarımı çalışmalarını her temizlik firması yapamamaktadır. Çünkü yangın söndürülmesi sırasında su ile soğutma ya da gelen havayı kesme yöntemleri kullanıldığı için yangın söndürüldükten sonra temizliğinin yapılması kolay bir uygulama olmamaktadır. Bunun için gerçekten yangının ardından çalışma yapmış ve bu işin yapımında tecrübeli personeller kullanılması gerekmektedir.Firmamız yangının ardından özel buharlı ve vakumlu cihazları yardımıyla evinizin ya da işyerinizin temizliğini yapmakta ve bu temizliği bir kere değil birkaç kere yapmaktadır. Çünkü yangın sonrası meydana gelen is kokusu tek bir kere temizlik yapılmasıyla ortamdan ayrılmamaktadır. Firmamız ayrıca yangın hasarı onarımı konusunda da hizmet vermektedir. Yangın sonrası yapılan hasar tespit çalışmalarının ardından duvar, yer döşemeleri ve hatta tavanda meydana gelen hasarlar konusunda firmamızın tecrübeli elemanları ile kısa sürede evinizi ya da işyerinizi eski haline getirebilirsiniz.

Yangın Sonrası Temizlik ve Onarım Hizmeti Neden Yapılmalı ?
Yangın Sonrası Temizlik yangın çıkan alanın tekrardan bir yaşam alanına dönüştürülebilmesi açısından önem taşımaktadır. Kullanılacak kimyasal malzemeden, bu kimyasal malzemeleri kullanacak cihazlara ve bu cihazları kullanacak olan yetkin personele kadar tamamen tecrübeli bir ekip tarafından yangın sonrası temizliği yapılmalıdır. Firmamız bu konuda deneyimli ekibi, üstün teknolojik cihazları ve etkili kimyasal malzemeleri ile yangın yaşanan alanı kısa sürede tekrar yaşanabilir duruma getirmektedir. Yangın ardından yapılacak temizliğin ilk aşaması alandan is ve buna bağlı olan kokunun uzaklaştırılmasıdır. Daha sonra tavan ve duvarlarda bulunan yanık ve is lekeleri kazınır. Kazınan yerler badana ve boya yapıldıktan sonra tüm ortamın genel bir temizliği yapılır.Kullanılan kimyasalın etkisinin geçmesinin ardından ortaya çıkan sonuca bakılarak gereken yerler bir daha temizlenir. Ortamdan is kokusunu uzaklaştırmak için ise özel buhar püskürtücü cihazlar kullanılarak ortamda bulunan havanın değişmesi sağlanır. Bu buhar püskürtücü cihaza konulan kokulu kimyasallar sayesinde ortam içerisinde oluşan is kokusu uzaklaştırılmaya çalışılır.Yangın söndürme esnasında kullanılan soğuk su ve köpükte ortamda bulunan eşyaların yıpranmasına sebep olacağından bu eşyalar içinde ayrı bir kimyasal kullanılması gerekmektedir. Tüm bu işlemler sonrasında yangın temizliği tamamlanmış olur. Ancak önemli bir husus vardır. Yapılan tüm bu işlemler sadece deneyimli ekiplerce yapılmalıdır. Çünkü işlem sırasında hatalı kullanılacak bir kimyasal kullanılabilecek durumda olan bir eşyanın tamamen kullanılamayacak duruma gelmesine sebep olabilmektedir.

Yangın Sonrası Tadilat yangının geride bıraktığı izleri temizlemek için son derece önemlidir. Bu tadilatın yapılabilmesi için öncesinde hasar tespit çalışması yapılması gerekmektedir. Hasar tespit çalışmalarının ardından en çok hasarlı alandan en az hasarlı alana doğru gerekli tadilat çalışmalarına başlanır. Bu tadilat çalışmalarının en önemli kısmı is ve duman lekelerinden etkilenen duvarlar, tavan ve varsa yer döşemeleri olmaktadır.Bu alanlarda bulunan is ve duman lekelerini giderebilmek için özel kimyasallar kullanılabileceği gibi bu yerler tamamen kazınarak yeniden yapılabilir. Ayrıca ahşap malzemeden yapılmış olan kapılarında yangından oldukça fazla etkilendiği göz önüne alındığında ciddi bir çalışma yapılması gerekebilmektedir.Yangın sonrası tadilatı firmamız tarafından uzman personel ve gerekli ekipmanlar sayesinde kolay ve kısa sürede yapılmakta olup yangın çıkan alanın ev ya da iş yeri olmasına göre farklı yöntemler profesyonel ekiplerimizce tespit edilip kullanılmaktadır.Hangi yöntemin ne şekilde kullanılması gerektiği temizliğe başlanmadan önce yapılan yangın hasar tespit çalışmasında belirlenmektedir. Firmamız yangın hasarı tadilatı işinde tecrübeli personelleri ile hizmetinizdedir.

Yangın Sonrası Hasarlarında Alanın Geri Dönüşü Nasıl Olmaktadır ?
Yangın Sonrası Hizmeti pek çok aşamadan oluşmaktadır. Bu hizmet itfaiye tarafından yangın çıkan mahalin söndürülmesinden itibaren başlamaktadır. Firmamız tarafından verilecek hizmet içerisinde hasar tespit çalışmalarının yapılmasından, çalışmalar sonucunda belirlenen hasarların nasıl giderileceğine kadar çok geniş bir hizmet yelpazesi bulunmaktadır.Bu hizmet yelpazesi yangının çıktığı yerin ev ya da işyeri olmasına göre farklılıklar gösterebiliyor olsa da genelde çalışma yöntem ve stratejisi aynı olmaktadır.Örneğin; yangın çıkan mahal ev ise burada yapılacak olan hasar tespit çalışmaları genelde binanın duvarları, tavanları ve yer döşemelerinden başlamak üzere eşyalara kadar uzanan bir yelpaze olurken, yangın çıkan yer iş yeri ortamı ise ilk olarak değerli ve önemli evrakların bulunduğu ortam, sonrasında kullanılan cihazların hasar tespit çalışmaları yapılmakta ve ortam yeniden kullanılabilir hale getirilmeye çalışılmaktadır.Firmamız tarafından verilmekte olan ev yangın sonrası hizmeti işinde uzman temizlik personelleri ve en son teknolojik cihazlar ile yapılmaktadır.

İş yeri yangın sonrası hizmeti ise evde verilen hizmetten biraz daha farklı olmakla birlikte öncelik iş yapımında kullanılan cihazların yeniden kullanabilir duruma getirilmesinden ve bu cihazların kullanım alanlarının yaşanabilir alana dönüştürülmesi ile ilgili olmaktadır. Her iki durumda da firmamız uzman personeli ve son sistem teknolojik temizlik cihazları ile yaşadığınız talihsiz yangın olayı sonrasında kurtarıcınız olmak için çalışmaktadır.

WhatsApp chat
Call Now Button